Fusion, czyli związek dwóch kultur designu

fotel.boconceptW najnowszej kolecji Bo Concept najbardziej spodobał mi się olbrzymi, niesamowicie wygodny fotel. Jego kształt został zainspirowany japońską sztuką origami i powstał poprzez złożenie płaskiej powierzchni w trójwymiarową bryłę.

Nowa kolekcja Fusion zaprojektowana została dla BoConcept przez nendo. Jej inspiracją jest origami i dążenie do łączenia różnych elementów w celu uzyskania nowej formy. Wynik? Wyjątkowa kolekcja o idealnym zgraniu duńskiej funkcjonalności, japońskiej estetyki i charakterystycznej cechy nendo – szczypty humoru.

Nazwa studia projektowego nendo pochodzi z języka japońskiego, która oznacza „modelina” – słowo, które opisuje filozofię kształtowania interakcji ludzi z przedmiotami codziennego użytku.

Główny Projektant Oki Sato mówi o współpracy: „To zadziwiające jak wiele podobieństw można znaleźć w duńskim i japońskim designie. Zwłaszcza w podejściu do surowców, do naturalnych materiałów takich jak drewno czy skóra. Staramy się nie przetwarzać nadmiernie materiałów. Staramy się postępować uczciwie.”

fot. materiały prasowe, Bo Concept

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...