Gadżet miesiąca: interaktywna lampa Vara od Holy Trinity

Uwielbiam światło, oczywiście najbardziej to dzienne, z ogromnych okien. To jeden z powodów, dla których lubię też biały kolor we wnętrzach, który światło doskonale odbija. Nie chodzi tylko o rozpraszanie mroku, ale o barwę i atmosferę, którą tworzy. To właśnie myśląc o stworzeniu odpowiedniego klimatu we wnętrzu warto precyzyjnie zaplanować oświetlenie i to jakie ma pełnić funkcje.

Zmiana natężenia oświetlenia w obrębie tej samej lampy stosowana jest we wnętrzach od dawna (osobiście bardzo lubię właśnie z tego względu lampę Muuto Cosy in White). Projekt, o którym będzie dzisiaj wnosi jednak zupełnie nową jakość do dotychczasowych rozwiązań, łącząc w sobie nowoczesne technologie, użyteczność i design na najwyższym poziomie.

Interaktywna lampa Vara to dzieło dwóch Niemców – Matthias Pinkert i Karsten Reichel z Holy Trinity stworzyli produkt, nazywany przez niektórych magicznym:)

To kompilacja świetnego designu, precyzji i jakości rękodzieła oraz proekologicznego charakteru lampy (oszczędność energii do 80%). Idea tworzenia interaktywnego, inteligentnego oświetlenia pojawiła się w głowach twórców już kilka lat temu, dzięki czemu powstał interfejs, który połączył cyfrowy i realny świat. Tak powstał system, sterowany przez aplikację mobilną w telefonie. Niecierpliwie czekam na oficjalną premierę. Póki co autorzy jeszcze przez 4 dni zbierają finanse na powołanie projektu do życia poprzez zamówienia na te wyjątkowe lampy w limitowanych ilościach (tu więcej informacji).Lampa led Vara, Holy TrinityLampa sufitowa Vara, Holy Trinity
Lampa ścienna Vara, Holy Trinity Lampa stołowa Vara, Holy TrinityLampa podłogowa Vara, Holy Trinity

Fot. holytrinity.de/en

Jeśli mój wpis Ci się spodobał, kliknij „Lubię to” i/lub zostaw komentarz poniżej:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...