Klocki Miller Goodman

Często producenci zabawek piszą o tym, że ich produkty są edukacyjne i kreatywne. Niekiedy przywodzi mi to na myśl określenie „konserwator powierzchni płaskich” – szumne i nieprzystające do rzeczywistości. Na szczęście nie zawsze.

Zoe Miller i David GoodmanDobrym przykładem realizacji tych dwóch założeń w rzeczywiście pięknej formie są klocki projektu Zoe Miller i Davida Goodmana (Miller Goodman). Zoe i David to projektanci z Brighton, wcześniej specjalizujący się w projektowaniu książek dla dzieci dla Tate Gallery. W 2008 roku stworzyli swoją markę, a ich produkty od razu zaczęły zdobywać nagrody.

Ich klocki zdobyły uznanie nie tylko wśród najmłodszych odbiorców, ale i w środowisku innych twórców – jako element przestrzeni we wnętrzu, na okładce albumu muzycznego etc.

Zoe i David opisują swój styl jako czysty i nowoczesny, klasyczny, a przy tym odważny, pełen prostoty a jednocześnie wzorzysty i wielowartstwowy, geometryczny, a przede wszystkim z duszą. Na pytanie, dlaczego, jako projektanci zainteresowali się w ogóle pracą nad zabawkami, opowiadają, że była to naturalna reakcja na ich własne doświadczenie, jakim jest wychowywanie ich własnej córki. – Dzieci często zbyt dużo czasu spedzają przed komputerem, a z drugiej strony mają ogromną potrzebę zabawy realnymi przedmiotami, co jest tak ważne dla rozwoju małego człowieka – mówią projektanci. – Nasze dzieci dorastają w coraz bardziej wirtualnym świecie, gdzie kontakt z fizycznymi przedmiotami jest mocno ograniczony. Coraz częsciej oferuje się im zabawę w zamkniętym środowisku, takim jak np. gra komputerowa.
To nasza rola – jako projektantów – żeby celebrować i przypominać zmysłowe właściwości przedmiotów. Zawsze staramy się zaprojektować zabawkę, która wymaga zaangażowania od dziecka i zachęca do kontaktu z przedmiotem. Drewno jest naturalnie piękne i genialnie działa na zmysł dotyku.

David napisał mi w mailu, że obecnie pracują nad kilkoma nowymi rzeczami, ale nie chce jeszcze nic więcej zdradzać :-D Czekam zatem z niecierpliwością na więcej! Tymczasem już dziś można cieszyć się zabawą dostępnymi klockami Miller Goodman.

Klocki ShapeMaker to zachwycający zestaw 25 drewnianych klocków w geometryczne wzory, które niesamowicie rozwijają wyobraźnię.  Kształty, kolory, zaskakujące połączenia, z których wyłaniają się pyszczki różnych zwierzątek, domki, roślinki, twarze ludzi. ShapeMaker są wykonane z dbałością o każdy detal i wykonane z naturalnych materiałów.

klocki shapemaker miller goodman klocki shapemaker miller goodman klocki shapemaker miller goodman klocki shapemaker miller goodman

 

FaceMaker to klocki, z którymi dziecko odkryje tysiąc unikalnych twarzy, które można ułożyć z jedynie 25 drewnianych kostek. Kowboj, królowa, kogokolwiek sobie wyobrazisz – to wszystko możesz ułożyć z FaceMaker. Klocki są ręcznie malowane, przyjazne dla środowiska, zapewniające rozrywkę dla wszystkich – nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych!

3-2facemaker-miller-goodman 1-5facemaker-miller-goodman 2-1facemaker-miller-goodman Kolcki FaceMaker Miller Goodman

Rewelacyjne klocki PlayShapes mają aż 72 elementy, z których można ułożyć setki twarzy, zwierząt, pojazdów, budowli i innych figur. Co więcej klocki mogą tworzyć kształty przestrzenne 3D, jak i dwuwymiarowe, np. na brystolu – wtedy są świetnym szablonem do obrysowania. Maluchy mogą ćwiczyć balansowanie elementami twarzy, a starszaki mają nieograniczone pole do rozwoju wyobraźni tworząc nieszablonowe konstrukcje, czy postaci.

 

Kolcki PlayShapes Miller Goodman playshapes.3951347468_14b75f0525playshapes.3950570001_089ebb4fd3_z playshapes.3951347320_e9bf30dc82

 

 

 

 

 

 

 

fot. Miller Goodman

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...