Leśne dekoracje we wnętrzu

Wokół mnie betonowo – centrum Warszawy – z utęsknieniem więc czekam na ponowną wyprawę do serca Puszczy Piskiej, gdzie latem i jesienią spędzam każdą wolną chwilę. Zielone chochliki potrafią jednak zakraść się też do miejskiego życia – jakkolwiek to brzmi;) Oto leśne stworki, które chętnie rozgoszczą się w niejednym miejskim salonie. Szturmem wypierają trend typograficzny, zajmując miejsce liter na poduszkach, porcelanie, fotografiach makro, grafikach… Owadzie, zwierzęce, czy roślinne motywy podsyca popularność prac dwóch fotografów – autorów sukcesu marki Hagedornhagen (świetnie znanej wszystkim miłośników skandynawskich wnętrz) – ich plakaty są dostępne np. w sklepie Designzoo.pl

Poniżej leśne przykłady polskiego wzornictwa – bo polski design nie pozostaje w tyle.

Jelonek Rogacz to porcelanowy kubek z nadrukiem jednego z największych chrząszczy w Polsce. Delikatny, geometryczny wzór zachwyca swoją prostotą. Autorką projektu jest Magdalena Chojnacka (Kinkallo). Kubek jest w tej chwili niedostępny, ale będzie ponownie w sprzedaży już na wiosnę.

Kubek Jelonek Rogacz, Kinkallo

Mr.Rabbit to grafika z cyklu Kubatura z pracowni After Hours Design.  Bardzo ciekawa kompozycja brył i płaszczyzn.

plakat Mr. Rabbit, After Hours Design

W moim zestawieniu nie może zabraknąć też Niedźwiedzia (Mr.Bear) Heysquare. Ten Liść w tle też jest od Heysquare – piękny, prawda?

plakat Liść, plakat Mr.Bear - Heysquare

A co powiecie na taką Sarnę Pływaczkę autorstwa dwóch sióstr z Paper Sculpture? Rzeźba jest wykonana ręcznie z setek papierowych pasków, które przybierają taką formę, jaką nadają im artystki.

rzeźba z papieru, Sarna Pływaczka, Paper Sculpture

Zmęczeni? Pora odpocząć na szyszkowej poduszce Kotte uszytej przez Lilla Sky.poduszka z szyszką, Kotte, Lilla Sky…a jak już tak naprawdę, naprawdę zatęsknię za lasem, wybiorę się na długi leśny spacer, choćby do Kampinosu. I wezmę ze sobą termos z gorącą herbatą – koniecznie w oldschoolowym plecaku Otulla (Hiker.pl) – jak z szafy Włóczykija. I aluminiowy kubek Las od Bobo Choses …i „Opowiadania z Doliny Muminków”:)

OTULLA HIKER plecak turystyczny - włoski canvas i skóra

(Włóczykij) cieszył się lasem, pogodą i sobą samym. Teraz, kiedy jasnoczerwone słońce świeciło między brzozami, a powietrze było rześkie i łagodne, dzień wczorajszy i jutrzejszy wydawały mu się równie odległe” 

Fot. kinkallo.com, afterhoursdesign.eu, heysquare.eu, papersculpture.eu, lillasky.com, hiker.pl

Jeśli mój wpis Ci się spodobał, kliknij „Lubię to” i/lub zostaw komentarz poniżej:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...