Pokój dziecięcy inspirowany „Alicją w Krainie Czarów”

To było 150 lat temu, kiedy ta opowieść Lewisa Carrolla została wydana po raz pierwszy. Magiczna podróż przez króliczą norkę zawładnęła sercami nie tylko dzieci, ale i dorosłych i tak jest do dzisiaj (ekranizacja Tima Burtona!). Inspiruje do patrzenia na świat w nietuzinkowy sposób. Mój egzemplarz „Alicji w Krainie Czarów” z 1990 roku zakupiłam osobiście za odłożone kieszonkowe i mam go do dziś. Dla mnie bezcenny, choć jak pomyślę, że za jeden z pierwszych, nielicznych ocalałych egzemplarzy pierwszego wydania powieści zapłacono swego czasu, bagatela, 1,5 mln dolarów to mogę się tylko uśmiechnąć.

Ostatnio – trochę na wyrost – kupiłam synkowi „Alicję…” z Wydawnictwa Olesiejuk – naprawdę bajeczne wydanie ilustrowane przez Manuelę Andreani.

Z okazji urodzin „Alicji…”, specjalnie dla miłośników designu, wybrałam kilka plakatów i tapet Humpty Dumpty Room Decoration, inspirowanych tę uroczą opowieścią.

Na koniec mój ulubiony fragment „Alicji w Krainie Czarów”:

– Szanowny Kocie z Cheshire – zwróciła się do niego nieśmiało – powiedz mi, proszę, którędy mam iść.
– Tak naprawdę to zależy, dokąd chcesz dojść – odparł Kot.
– W sumie to nie jest tak ważne dokad…
– W takim razie kierunek wędrówki jest bez znaczenia, prawda?
– Widzisz, to, żebym dokądś doszła, ma znaczenie.
– No cóż, idź przed siebie, to na pewno dokądś dojdziesz.

 

Alicja w Krainie Czarów, Alice - plakat Humpty Dumpty Room Decoration Alicja w Krainie Czarów, Rabbit - plakat Humpty Dumpty Room Decoration Alicja w Krainie Czarów, Alicja - tapeta Humpty Dumpty Room Decoration Alicja w Krainie Czarów, Plakaty Alice - Humpty Dumpty Room Decoration Alicja w Krainie Czarów, Tapeta Alice - Humpty Dumpty Room Decoration

Fot. www.facebook.com/HumptyDumptyRoomDecoration

Jeśli mój wpis Ci się spodobał kliknij Lubię to i/lub dodaj komentarz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...