Red Dot dla CLAPP (Noti)

reddot1Kolekcja Clapp zaprojektowana przez Piotra Kuchcińskiego dla marki Noti zdobyła Red Dot Design Award w kategorii Product Design 2014. To już druga czerowna kropka zarówna dla marki Noti (pierwsze – 2009  r, wyróżnienie dla krzesła Comma), jak i dla Piotra Kuchcińskiego (w zeszłym roku nagorda za stolik H2 marki Balma). Tym większy szacunek dla projektanta Piotra Kuchcińskiego, gdyż w konkursie brało udział 4815 produktów z 53 krajów. Gratulacje!

Osobiście bardzo lubię takie połączenia estetyki vintage i nowoczesnych form. CLAPP to kolekcja minimalistyczna. zainspirowana popularnymi w latach 60-tych fotelami na drewnianych nogach (m.in. fotelem ‚366’ Józefa Chierowskiego). Odwołuje się do zasady konstrukcji, choć sama jest bardzo nowoczesna. Posiada mocno zarysowane krawędzie i wyraźnie przerysowane proporcje drewnianych elementów.

Piotr Kuchciński (ur. 1968) jest architektem, jednak jego największą pasją jest dizajn. Współpracuje z firmami Bala, Noti, Profim, Vox, Bejot. Jego wkład w historię polskiego dizajnu został doceniony przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, który przyznał mu zaszczytny tytuł Designera Roku 2012. Jego wcześniejsze projekty były wielokrotnie nagradzane.

 

reddot3

fot. Weronika Trojanowska, materiały prasowe Noti

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...