Stay Copenhagen

Plopp Oskara ZiętyKopenhaga to miasto designu. Widać to na każdym kroku, o czym mam nadzieję napisać w kolejnych postach. Tuż po wejściu do hotelu Stay Copenhagen ucieszył mnie widok legendarnych już stołków Plopp – taki miły polski akcent na dzień dobry – i foteli NOBODY duńskiej firmy Hay.

Plopp Oskara Zięty dla Hay

Plopp to projekt Oskara Zięty dla Hay, wielokrotnie nagradzany (Red Dot Award 2008, Design Award of the Federal Republic of Germany 2009, Forum AID Award 2009), wykonany w innowacyjnej technologii formowania FiDU, gdzie dwie cienkie blachy spawane są po obrysie i nadmuchiwane pod wysokim ciśnieniem, żeby uzyskać obiekt trójwymiarowy. Plopp jest trwały i bardzo lekki.


Krzesło NOBODY Krzesło NOBODY (Hay)

Krzesło NOBODY to z kolei dzieło Poula Christiansena i Borysa Berlina (Komplot Design) i pochodzi z recyklingu zużytych plastikowych butelek. Produkowane jest w prostym procesie termoutwardzania kompozytu włókien polimerowych (PET). Produkcja nie wymaga zastosowania kleju, śrub, czy żywicy.

Stay Copenhagen to hotel w dzielnicy portowej, który powstał w dawnym budynku przemysłowym z połowy XX wieku, a jego wnętrza zamieniono na minimalistyczne, nieco industrialne apartamenty, zaprojektowane przez duńską firmę Hay.

Fot. M. Sinkiewicz, www.hay.dk

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...