Szklane pudełko

Szklane pudełko to bardzo popularny element wystroju wnętrz, najczęściej w stylu skandynawskim. To już kolejny hit sezonu – i nie tylko tego. Przezroczysta tafla chroni przed zakurzeniem, mocno podkręcając estetykę włożonych do niego przedmiotów. Wydawać by się mogło, że szklane pudełko może służyć tylko do przechowywania biżuterii. Nic bardziej mylnego. Oczywiście doskonale się do tego nadaje, niemniej, gdy usunie się ten buduarowy kontekst, okazuje się, że to świetna dekoracja praktycznie w każdym wnętrzu.

W salonie – w pudełku możemy przechowywać ciekawe bibeloty, pamiątki, ustawić świeczkę czy kwiat w doniczce; w kuchni – pudełka znajdą zastosowanie jako elegancka oprawa dla herbaty, kawy czy przypraw, które ujmują swoją fakturą i kolorami, a w łazience szklana szkatułka pięknie pomieści na przykład kosmetyki do makijażu. Takie połączenie szkła i metalu daje praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Szklane pudełko Agnetha.Home

Szklane pudełko świetnie sprawdzi się również jako nietypowa dekoracja świąteczna (tak, tak – grudzień coraz bliżej) – gdy włożymy do niego zapaloną świeczkę, orzechy, szyszki czy łańcuch lampek.

Pudełka są dostępne w wersji „na bogato”, mnie jednak urzekają te najprostsze, praktycznie bez ozdób, z ascetycznym metalowym wykończeniem na przykład z mosiądzu, czy cyny. Takie pudełko z łatwością wpasuje się w każdą przestrzeń.

Gdzie takie pudełka można kupić? Oczywiście ma je w ofercie House Doctor, Madam Stoltz, czy choćby H&M Home. Ja jednak – już zwyczajowo – poszukuję takich perełek w rodzimych produkcjach i tak oto natrafiłam na cudowne rękodzieła Agnieszki Nawary (Agnetha.Home). W tym samym momencie porzuciłam pomysł przygotowania przekroju tego, co możemy znaleźć w sklepach. Oglądając zdjęcia produktów jej autorstwa poniżej mam nadzieję, że zrozumiecie dlaczego. Szklane pudełka Agnetha.Home są subtelne, nie narzucające się, trochę vintage, z pięknymi niedoskonałościami ręcznego rzemiosła. Ja wpisałam już jedno na swoją listę prezentów do Mikołaja:)

Szklane pudełka Agnetha.Home Szklane pudełka Agnetha.Home Szklane pudełko Agnetha.Home Szklane pudełko Agnetha.Home Szklane pudełka Agnetha.Home Szklane pudełko Agnetha.Home Szklane pudełko Agnetha.Home Szklane pudełko Agnetha.Home Szklane pudełko Agnetha.Home Szklane pudełko Agnetha.Home Szklane pudełko Agnetha.Home Szklane pudełko Agnetha.Home

Fot. agnethahome.pl

Jeśli mój wpis Ci się spodobał, kliknij „Lubię to” i/lub zostaw komentarz poniżej:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...