Za co lubię design

Naprawdę nie rozumiem, dlaczego ludzie nie ściągają tej okropnej obwoluty, nałożonej na książkę Marcina Wichy „Jak przestałem kochać design”. W sieci jest mnóstwo jej zdjęć – na insta, blogach i fejsbukach. Czy to jakiś nowy kult brzydoty? Na szczęście pod tą cienką warstwą papieru jest fajnie zaprojektowana okładka. Uff:) Dla mnie to było dosyć zabawne odkryć, co jest pod spodem  – zaśmiałam się i czym prędzej wyrzuciłam białą „okładkę” do śmieci. Spodobał mi się ten koncept, zwłaszcza w kontekście tego, o czym autor pisze (ot, takie puszczenie oczka;)). O samej książce pisać nie będę – tyle już o niej napisano i powiedziano:) Ba, nawet 22 stycznia będzie na ten temat dyskusja w Zachęcie!

Marcin Wicha, Jak przestałem kochać design

Zainspirowana podjętym przez Marcina tematem, dziś, w ten pierwszy dzień nowego roku, chcę napisać krótko, za co ja lubię design (za co go nie lubię, może innym razem;)).

Cenię twórców – ich kreatywność i inteligencję, objawiającą się w niejednym zaprojektowanym przedmiocie, ich wrażliwość. Cenię trud, pracę i serce, które ktoś wkłada w realizację jakiejś idei, z której potem rodzi się przedmiot.
Lubię design za emocje. Zarażająca moc przedmiotu potrafi być niesamowita, a piękno, zamknięte w kawałku jakiejś materii, potrafi sprawić ogromną radość.
Kocham design (ten szczególny jego rodzaj) za dystans i za poczucie humoru, ocierające się często o absurd – za spuszczanie powietrza z nierzadko nadętego świata.

Chciałam Wam życzyć, żeby 2016 rok przyniósł Wam mądre wybory, nie tylko estetyczne. Żebyście nie czuli się samotni. By otaczali Was prawdziwi przyjaciele (nie tylko setki znajomych na FB) – tacy, którzy dzwonią, chcą się spotykać (i mają na to czas!) i są naprawdę zainteresowani, dlaczego macie akurat zły humor. Życzę Wam, byście potrafili się zatrzymać wśród zgiełku i odnajdywali, wciąż na nowo, piękno w otaczającym Was świecie. Wszystkiego dobrego, Kochani!

Jeśli mój wpis Ci się spodobał, kliknij „Lubię to” i/lub zostaw komentarz poniżej:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...