Jakie książki dla rocznego dziecka

Należę do tego typu osób, którym trudno dogodzić, jeśli chodzi o gusta. Dlatego znalezienie odpowiednich książek dla mojego dziecka, tak by podobały się również mnie, okazało się nie lada wyzwaniem. Na szczęście na polskim rynku książkowym istnieje kilka wydawnictw, które traktują najmłodszego czytelnika i ich rodziców z ogromnym szacunkiem, proponując pozycje zachwycające kreską i pomysłem na realizację konkretnego projektu.

Poniżej książki, które mój roczny synek chce czytać/oglądać po kilka razy dziennie codziennie!

Pierwsze urodziny prosiaczka

Pierwsze urodziny prosiaczka

Książeczka Wydawnictwa Czerwony Konik. Tekst i ilustracje autorstwa Aleksandry Woldańskiej-Płocińskiej. Urocza i prosta opowiastka. Twarde strony pozwalają dziecku łatwo przewracać kartki.  Ilość tekstu na stronie nie jest zbyt duża (co jest atutem!), bo maluch się nie znudzi.

Bardzo głodna gąsienica

Bardzo głodna gąsienica

Książeczka Wydawnictwa Tatarak, autorstwa Erica Carle’a. Książka poza ciekawą formą (ma dziurki idealne, akurat, żeby zmieścić małe paluszki) uczy dni tygodnia, cyferek i  nazw owoców.

Pomelo i przeciwieństwa

Pomelo i przeciwieństwa

Książeczka Wydawnistwa Zakamarki. Tekst Ramona Badescu (z francuskiego Katarzyna Skalska), ilustracje Benjamin Chaud. Niezwykle zabawna, ironiczna i inteligentna książeczka. Cały czas mam poczucie, że jest dla starszego dziecka, jednak mój synek (choć nie ma jeszcze roku) uwielbia ją. Nie ma twardych kartek, więc jest do czytania/oglądania tylko z rodzicem. Na tym etapie rozwoju utrzymanie uwagi dziecka przez 6 minut na jednej książce to bardzo dużo – z Pomelo jest to możliwe.

Księga dźwięków

Księga dźwięków

Autor Soledad Bravi, Wydawnictwo Dwie Siostry. Przede wszystkim bardzo dużo twardych stron, które dziecko może samo kartkować. Uczy dźwięków nie tylko wydawanych przez zwierzęta, ale i przedmioty (np. klocki robią łubudu). Bardzo miło się ją czyta. Dziecko żywo reaguje na dźwięki i obrazki.

Od 1 do 10

Od 1 do 10

Autorka Ola Cieślak. Wydawnictwo Dwie Siostry. Zabawne króciutkie teksty dla każdej cyferki, ciekawe ilustracje. Mój synek najbardziej upodobał sobie stronę z królikami i cyferką 6.

Zobacz też polecane przeze mnie książki dla dwulatków.

Jeśli mój wpis Ci się spodobał, kliknij „Lubię to” i/lub zostaw komentarz poniżej:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...