Karty stymulacyjne dla niemowlaka

Patrząc na czarno-białe zabawki maluch ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową. Przez pierwszy okres niemowlę widzi z około 30 cm – najpierw zarys twarzy mamy, taty, potem dopiero coraz więcej szczegółów. Reszta świata jest niewyraźna i nieostra. To, co maluch jest w stanie zobaczyć, to kontrast między jasnym a ciemnym kolorem – widzi takie zestawienia wyraźniej, wodzi po nich wzrokiem, odnajduje krawędzie. Postrzega te kształty jako ruchome, płynne. Gdy niemowlę patrzy na czarno białe geometryczne obrazy zwiększa się aktywność jego mózgu, co wspomaga rozwój psycho-fizyczny.

Kontrastowe kolory w kartach stymulacyjnych dla niemowlaka autorstwa Moniki Budniak-Wischmann odpowiednio stymulują zmysł wzroku.  ART – bo tak nazywa się projekt – to komplet trzech boksów. W każdym z nim znajduje się zestaw pięciu czarno-białych kart, podzielonych tematycznie: A-Animals, R-Relax i T-Transport. Każda z kart ma dwie strony graficzne: rysunek odręczny i geometryczny wzór.

Taka zabawa to nie tylko stymulacja wzroku malucha, ale fajne pobudzenie wyobraźni oraz budowanie bliskiej więzi między rodzicem a dzieckiem poprzez zabawę.

Ja swojemu dziecku, jak był niemowlakiem, pokazywałam czarno-białe książeczki z serii „Oczami maluszka”. Monika Budniak (architekt wnętrz na stałe mieszkająca w Shanghaju) dla swojego dziecka po prostu zaprojektowała własne. Efekt – zobaczcie sami:) Karty są piękne, dlatego – w przeciwieństwie do książeczek, które już dawno zostały schowane, na długie lata będą ozdobą pokoju dziecka.

Karty stymulacyjne można kupić w wybranych sklepach w Szanghaju lub kontaktując się z Panią Moniką bezpośrednio (zainteresowanych proszę o kontakt).

 Karty stymulacyjne - rower, samochódKarty stymulacyjne - geometryczne Karty stymulacyjne - obrazki Karty stymulacyjne - zwierzęta Karty stymulacyjne - trzy boksy

 

Jeśli mój wpis Ci się spodobał, kliknij „Lubię to” i/lub zostaw komentarz poniżej:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...